ÇAREM REHABİLİTASYON

Özel Çarem Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezine Hoş geldiniz .

Özel Eğitim Niçin Önemlidir?

  • Özel Eğitim Niçin Önemlidir? | Özel Çarem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon  Merkezi

Özel eğitim, bireylerin hayatını devam ettirmesi açısından önemlidir. Kontrol edilmesi gerekir.

Genel olarak teknik anlamda bakıldığı zaman fiziksel, sosyal veya duygusal anlamda yaşıtlarından yetersiz kalan öğrenciler için özel olarak hazırlanan eğitim ve programları özel eğitim adı verilmektedir. Çocuğun gereksinimlerine göre hazırlanan bu programlar, özel eğitim öğretmenleri tarafından ve aynı zamanda da pedagog ve uzman doktorlar tarafından da desteklenir.

Şu an hala ülkemizde bile çoğu aile çocuklarının özel eğitime ihtiyaç duyduklarını kabullenmek istemezler. Ama uzmanların yapmış olduğu gözlem ve analizler sonucunda karar verilen eğitimi bir an önca ailelerin kabul etmesi ve bu eğitim sürecinde çocuklarına yardımcı ve aynı zamanda da destek olmaları beklenir. Unutmayın ki, her çocuk desteklenmeyi ve eğitim görmeyi hak eder. 

Özel Eğitim Önemi

Özel eğitimin en büyük önemi, ihtiyacı olan bireylerin kendilerine yetebilecek hale gelemebilmesini sağlamaktır. Eğitime başlama süresi de bu süreci hızlandıracaktır. Bu nedenle de özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar ne kadar erken tanı alır da eğitimlerine başlarlarsa başarıları da aynı oranda artacaktır.